Víkend plný kontrastů aneb Přepište historii!

Kvůli několika absencím v sestavě jsme se na závodním poli na týden odmlčeli a raději se věnovali tréninku a pilování techniky. Vzhledem k několika personálním změnám jsme to nutně potřebovali a rozhodně nám to prospělo. Během volného týdne jsme stihli tréninky dva a i když to pořád nefungovalo tak, jak bychom si představovali a přáli, tak se jednalo o kvalitní přípravu na nadcházející závodní víkendy. Ten uplynulý ukázal jak problémy, tak i obrovskou porci radosti.

Po tomto drilu konečně nadešel víkend 23.-.24.5., který znamenal dva dny plně nabité závody. Bohužel, víkendové počasí se nedá popsat jinak, než vyloženě „pod psa“. Velké ochlazení, občasný déšť a silný vítr, to vše komplikovalo naše sportovní klání. Ale odradit jsme se nenechali a i tak jsme v sobotu vyrazili do Rychlova, kde jsme měli jako 18. v pořadí vyběhnout na dráhu. Rychlovská trat se řadí mezi ty nejrychlejší a všechny TOP týmy ze začátku startovního pole to suverénně potvrzovaly. Padlo i několik 17-tek. Když jsme se konečně na startovní čáru postavili my, tak nás hned potkala velká nepříjemnost, kdy spadl pečlivě nachystaný koš a už se s tím bohužel nedalo nic dělat. Ovšem i přes tuto komplikaci se sání povedlo relativně dobře, ale bohužel v úvodu sezóny prokletý rozdělovač opět neklapnul tak, jak by měl a kvůli zdržení na základně a následnému pádu se muselo s vodou dlouho čekat, z čehož vyšel nelichotivý čas 26,01 s, celkové 20. místo a pouhý 1 bodík do seriálu PHL, se kterým nemůžeme být spokojeni.

Ovšem jak už nadpis napovídá, tak nedělní závody byly oproti sobotě trochu jiná káva. Počasí sice pořád ukazovalo svou odvrácenou tvář, což se podepsalo i na stavu dráhy, ale pro nás tentokrát z nebe padaly kapky štěstí. I přes podmáčenou startovní čáru vyšel začátek na výbornou. Na základně se až na pár drobností vše povedlo velmi dobře. Terén byl kvůli počasí dost těžký, ale kluci makali a podali obětavý výkon. Pomalejší terč nakonec padl v čase 21,65 s, což sice není výsledek nijak výstavní, ale na široké hadice to ani není tak špatné. Vzhledem k tomu že žádný z našich konkurentů nepodal lepší výkon, byl to čas vítězný. Po dlouhých letech čekání můžeme v Sulimově přivítat pohár pro první místo, což je velký úspěch. Věříme, že to nebyla jen ojedinělá vlaštovka, ale že to bude právě ten okamžik, který nás nakopne a ještě nějaký ten pohár letos nad hlavu zvedneme.