Už je to tu zase

Po loňské sezóně začala v našem týmu panovat nejistota ohledně budoucnosti. Každopádně jsme ještě na podzim zahájili zimní přípravu, která nikomu nemohla uškodit, a budoucnost nechávali ve hvězdách, že  uvidíme, zda seženeme posily, nebo jak to vlastně dopadne. Družstvo nakonec, poprvé v naší historii, zůstalo kompletní, a rok 2018 by opět mělo odběhat v úplně stejné sestavě, jako rok 2017, a dokonce jsme na první závody vyrazili rekordně brzo, již v dubnu.

Zimní dril probíhal opět především v kvasické tělocvičně, kde se nám dařilo chodit celkem pravidelně, a i když byly někdy tréninkové dávky tvrdé, tak se s nimi všichni snažili poprat co to šlo. Přes zimu jsme dlouho spekulovali, kdo by nás mohl posílit, ale žádný nový spasitel se na obzoru neobjevil, a tak slovo dalo slovo, a na prvním ostrém tréninku jsme se 21.dubna sešli ve stejné sestavě, v jaké jsme zakončili loňský ročník. Tato nová situace se ukázala jako velice pozitivní, protože nebylo třeba se znovu složitě sehrávat jako každý rok, a mohli se rovnou vrhnout do ostrého pilování hran po zimě.

Týden na to, 28.dubna, jsme si naplánovali trénink číslo 2, a z něj vyrazili rovnou i na naše rekordně brzké závody, na soutěž na 2B do Medlova. Krásné slunečné odpoledne přilákalo velice slušně naplněné startovní pole. Náš pokus se nám podařil bez nějakých zádrhelů, a vše proběhlo hladce. Výsledný čas 16,73s (rychlejší PP: 16,42s) byl takovým naším standardem na 2B, a nakonec stačil na slušné 4.místo. Zahájení sezóny je to tedy pozitivní, jen musíme pokračovat v broušení, a na tento úvod pěkně navázat.

-SM-