Úspěšný zahradnický víkend

Ani o víkendu 6. – 7.6 jsme se neflákali, ale naopak si pořádně mákli hned na 3 různých soutěžích. A nevedli jsme si vůbec špatně, dokonce jsme si připsali i triumf na soutěži ve Zdislavicích, a navíc nechybělo příliš, a pohárů mohlo přibýt do naší sbírky i víc.

Ale hezky postupně: V horkém sobotním dopoledni jsme vyrazili do Počenic, kde se konal závod na 2B. Počasí nám přálo, dráha byla připravená a konkurence přijela atraktivní, to vše slibovalo pěknou podívanou. Když jsme jako předposlední vybíhali na trať, tak jsme stále věřili v dobrý výsledek i pěkné umístění. Nabíračka vyšla klukům parádně a voda vylétla z proudnic v patnácté vteřině. Zatímco Vojta na pravém proudu trefil do černého rychle (15,44), tak Sláva na druhé straně si vzpomněl, že ráno nestihl zalít zahrádku, tak to musel napravit. Po nápravě shodil i terč, ale čas 17,81 nás srazil hodně dolů. Výsledné 5. místo nebylo nakonec k zahození, a navíc Vojta přišel i o nejrychlejší sestřik, když ho předběhla posledním útokem Nová Dědina. Ihned po ukončení soutěže jsme se vydali do Zdislavic, kde, jak jsme ještě netušili, nás čekala hodně netradiční soutěž. První závodník musel přeskočit bariéru, druhý přeběhnout kladinu, třetí doběhnout pro hasicí sprej, vypít pivo, a tím teprve odstartoval klasický útok. Opičí dráhu kluci prolétli velmi rychle, a i když se v útoku vyskytlo několik chybiček (čas útoku cca 20s), tak s celkovým časem 1:12 jsme nechali všechny soupeře za sebou, a mohli si vychutnat první místo. Zisk poháru se musel náležitě oslavit, což se ve Zdislavicích povedlo na výbornou, proběhla koupel v pěně, potom jsme roznesli na kopytech místní omladinu ve fotbálku a na závěr se konala i družba u baru.

Sestava: koš – Tomáš L., spoj – Peťa Š., stroj – Tomáš B., béčka – Pája, rozdělovač – Svaťa, LP – Sláva, PP – Vojta

V neděli jsme si příliš nepospali, protože nás od brzkého rána čekalo okresní kolo v Hulíně. Jako první přišly na řadu štafety. Naše elitní, ve složení Jirka Mrhálek, Štěpa, Marťa Láník a Sláva ji rozjela velmi slibně, ale při seběhu z kladiny se pod ni Martinovi zasekla hadice, a než ji z tama vyprostil, museli jsme dát nadějím na slušný čas sbohem. To najednou dostalo druhou štafetu (Svaťa, Peťa N., Vojta a Tomáš L.), která měla být spíše jen do počtu, pod tlak, aby zaběhli konkurenceschopný čas. Nakonec se to docela povedlo, a výsledek 1:14 stačil na 6. místo, s rozdílem pouhých 2s na místo třetí. V soutěži na 100m překážek exceloval Jirka, který s časem 18,20 skončil jako třetí nejlepší mezi jednotlivci. Ostatní závodníci se chybiček nevyvarovali a zapisovali již časy o trochu horší a celkově to znamenalo pátou příčku. Potom přišel na řadu vrchol soutěže, požární útok. Museli jsme trochu zamíchat sestavou, ale útok vyšel velmi dobře. Zatímco Vojta tentokrát nejrychlejšího proudaře uhájil, a s časem 25,35 na nástřikové terče se stal králem této soutěže, tak Sláva opět zaléval (a měl i špatného poradce), a druhý terč byl naplněn až v čase 34,62, což znamenalo pád na 6. příčku. Celkově jsme na okresním kole obsadili místo páté, ale na bednu nám opravdu chyběl jen kousíček. Kompletní výsledky můžete najít zde.

Sestava: koš – Tomáš L., spoj – Peťa Š., stroj – Tomáš B., béčka – Svaťa, rozdělovač – Peťa N., LP – Sláva, PP – Vojta

I přes několik menších zádrhelů a komplikací musíme hodnotit tento víkend pozitivně a věřit, že příště už to sedne celému týmu a dokážeme tyto kvalitní výkony potvrzovat dlouhodobě.

Video Počenice

Video Zdislavice

Video okresní kolo Hulín – štafety

 Video okresní kolo Hulín – 100m překážek

Video okresní kolo Hulín – požární útok