Sluníčkové zakončení prázdnin

Srpen se nám pomalu chýlí ke konci, a je potřeba si ho řádně zrekapitulovat. Zatímco jeho první polovina se nesla stále ve znamení našeho letošního trápení, tak poslední srpnový víkend přinesl nejen krásné slunečné počasí, ale i kvalitní výsledky, podpořené pěknými výkony.

Po zisku dvou pohárů z noční soutěže ve Zdislavicích jsme se hned další víkend vydali na jiné noční závody. Poprvé jsme zavítali směrem na Uherské Hradiště, a navštívili soutěž v Částkově. Pěkně rozběhnutý útok bohužel zastavily nezapojené béčka, a než jsme tuto chybku napravili, tak časomíra vyšplhala až na nelichotivou hodnotu 26,33s.

Další víkend se konala naše oblíbená soutěž v Nětčicích, kde se nám až do letoška velice dařilo. Ale rok 2016 nám asi nebyl úplně souzen, po nepovedené základně našeho pravého proudu se nám povedlo sestříknout v neuspokojivém čase 17,51s. Z Nětčic jsme se ještě přesunuli vyzkoušet soutěž na přerovsku v Lobodicích. Ale ani tady nám pšenka nekvetla, tentokrát zaváhal na základně levý proudař, a navíc se příliš nepohodlo ani sání, takže z toho bylo opět další rozčarování s časem 23,95s. I díky této zkažené sobotě jsme si udělali v neděli raději volno, a vynechali soutěž PHL ve Vítonicích.

Ale poslední prázdninový víkend nám, i trochu neočekávaně, přinesl radost, a pěkné výsledky. Hned po ránu se konala soutěž v Medlově, které se zúčastnil i tým našich žen. Zatímco holkám tentokrát útok kvůli problémům na sání nevyšel, tak nám i přes opětovné těžké skládání sestavy se tentokrát velmi zadařilo. Vyrovnané sestřiky 18,69s nalevo a 18,66s napravo znamenali nejlepší čas letošní sezóny, a dostalo nás to na druhé místo. Odpoledne jsme se přesunuli poprvé na závod VCUH na Salaš. Krásný a klidný areál nám přinesl kýžené štěstíčko, a po velmi slušném útoku jsme vyrovnali náš nejlepší čas 18,49s, napravo dokonce krásných 18,02s. Navečer jsme se vydali směrem k domovu, na noční závody na Karolíně. Bohužel, tady už nás štěstí opustilo, a po chybě na rozdělovači jsme dosáhli na čas 18,33s, který již nebyl tak výstavní, ale celkově byla tato sobota velice povedená.

-SM-

Ostatní videa: