Šestnáctkový víkend pro nás za 18

V půli července nás čekal celozávodní víkend PHL, když jsme v sobotu vyrazili do Roštění a v neděli do Zahnašovic. Zároveň máme týden na to sulimovské hodky sv. Anny, což pro nás znamená závodní volno, a tak jsme si chtěli PHL víkend užít. No ale taky jsme chtěli přivézt konečně nějaké slušnější časy a dokázat, že si naše nová sestava pomalu ale jistě sedá.

A tak jsme na to skočili zhurta. Jenom sluníčko vyšlo v sobotu nad obzor, už jsme chystali terče a byli rozhodnutí ještě před odjezdem na závody pořádně potrénovat. Naneštěstí problém nastal hned po prvním výstřelu, kdy nezapojené béčko na rozdělovači trénink ukončilo a Svatíka poslalo na rentgen levé ruky..

Do Roštění jsme tak přijeli, ač se jedná o jednu z nejoblíbenějších a zároveň nejrychlejších tratí seriálu, mírně nesví. Nálada se zlepšila po zprávě, že ráno poraněná ruka je v pořádku a po týdenní klidu může aktér opět vyběhnout na závodní pažit. Draftovat jsme nešli daleko a  uprázdněné místo tak zaplnil Pepa Chmelař z Nové Dědiny. Bohužel zrovna mu se útok nepodařil – nezapojené koncovky na platě znamenaly čekání všech ostatních a čas nelichotivý (LP: 23,16 s, PP: 23,34 s).

V neděli v Zahnašovicích nás čekala perfektně připravená trať, která dávala tušit, že budeme muset zabrat, pokud budeme chtít být na bodech. To se potvrdilo a TOP4 mančafty předvedly šestnáctkové časy (v Roštění byla šestnáctková první tři místa). Ač jsme si nakonec více než bodík neodvezli, poprvé v sezóně zahrádkáři srazili sklopky v osmnáctkovém čase (LP: 18,59 s, PP: 18,87 s), což doufáme, že se stane pomyslným odrazovým můstkem k výkonům, kterých chceme dosahovat. Ono to najednou člověka úplně jinak baví, když se občas taky něco povede, a tak vzhůru k dalším závodním kláním!

No ale první všechny zveme k nám na ty hody. 🙂

-SŠ-