PHL – Díl druhý

V sobotu 30.5. čekala na účastníky seriálu PHL další soutěž, tentokrát šlo o trať v Ludslavicích, která patří mezi ty nejtěžší a závodníkům neodpustí ani tu nejmenší chybičku. Když se k tomu ještě navíc připojí větrné počasí, které panovalo o tomto víkendu, tak dosáhnout kvalitního času je hodně náročné, a je třeba, aby vše klaplo na výbornou.

Na nástup jsme dorazili v nekompletní sestavě, protože část týmu se musela ještě věnovat jiným hasičským povinnostem, a to čištění naší požární nádrže, a že to nebyla žádná lehká akce, si můžete prohlédnout na webu obce. Jako rozcvička před závody to sice taky za mnoho nestálo, ale v zimní přípravě by si určitě své místo našla. Kluci nakonec dorazili včas, a jako 17. v pořadí jsme mohli vyběhnout na plac. Těžká dráha a větrné počasí, to byly hlavní faktory, které způsobil, že časy opravdu nebyly nijak výstavní, a tak jsme chtěli běžet na jistotu, abychom napravili špatný výsledek z Rychlova. Bohužel ruce na rozdělovači opět svázala nervozita a nedovolila tak rychlé zapojení, a proto musela voda zase počkat. Útočníkům se navíc nepovedlo srazit terče z první, což bylo v tom větru klíčové, nalevo padlo 22,55s, ale na druhé straně byla prodleva větší a dokončili jsme s časem 24,42s. Celkově nás to srazilo až na 19. místo, které znamená opět pouhý jeden bod.

Sestava: Koš – Tomáš L., spoj – Peťa Š., stroj – Tomáš B., béčka – Pája, rozdělovač – Peťa N., LP – Štěpa, PP – Sláva

V příštích 14 dnech čeká PHL krátká pauza, ve které musíme doléčit všechny bolístky, ale hlavně vyladit veškeré nedostatky a chybky. Tuto přestávku využijeme nejenom k tréninku, ale zabojujeme i na jiných závodech a už příští týden nás čeká Okresní kolo v Hulíně.