Nová doba

Za poslední dva roky jsme si zvykli na velkou porci závodů a tréninků, vyladili kompletně vybavení, a pomalu tlačili vetřinky našich útoků směrem dolů. Před letošní sezónou jsme byli ovšem dlouho v nejistotě, v jaké sestavě, a jestli vůbec vyběhneme. Nakonec jsme se naštěstí nějak poskládali, i když se rozhodně nejednalo o procházku růžovým sadem.

I přes tu nejistotu jsme, alespoň někteří, přes zimu dřeli a pracovali na sobě. Opět probíhaly tréninky v tělocvičně, a párkrát se i v menším počtu konal nějaký venkovní výběh. Co se v rámci přípravy nepovedlo, tak to bylo zimní soustředění, na které jsme letos nenašli vhodný termín.

K prvnímu tréninku na hřišti jsme vyběhli 25.března, kdy se na koši představila nová posila z týmu žen, Denča. V průběhu přípravy jsme ovšem stihli prostřídat již 5 různých nalívačů (plus jeden půjčený na závodech). Tím posledním je velký návrat na nový post pro Peťu N., který by již snad mohl být tím pravým. V tréninku jsme se tedy zaměřili především na oblast sání, což snad nakonec ponese ovoce.

Vzhledem k těmto porodním problémům jsme na první závody vyrazili až na konci května v rámci našeho okrskového kola na Karolín. Pro nově složené sání to byl tvrdý křest ohněm. Velká nervozita a nesehranost způsobila, že voda se nakonec do hadic vůbec nedostala, a tak jsme si zapsali neplatný pokus. Na další závody jsme si museli kvůli nejistotě složení našeho sání počkat téměř měsíc, a až v druhé polovině června jsme se osmělili opět zkusit soutěžní dráhu. Zajeli jsme tedy v rámci PHL zkusit krásnou dráhu do Litenčic. Ani tady se to ovšem neobešlo bez nějakých komplikací vzadu, a voda šla později, a navíc ani proudaři se příliš nečinili, a tak z toho byl výsledný čas 22,77s na LP (21,50s na PP). Protože se potřebujeme vyběhat a zbavit nervozity, tak jsme hned na další den kromě tréninku vyrazili na další závody, tentokrát do Křenovic. Tam jsme předvedli zatím náš letošní nejlepší výkon, a nebýt prostřiku na PP, tak to mohlo být ještě pozitivnější. Finální čas byl 20,44s, na LP se povedlo srazit terč v čase 19,18s, což jak všichni doufáme, může být odrazovým můstkem pro pokračování sezóny.

-SM-