Logistický hardcore před koncem sezóny

Sobotní odpoledne 22. 8. 2015 pro nás bylo velmi náročné, protože nás čekaly dvě soutěže, které začínaly ve stejný čas. Složitost situace podtrhovala logistická náročnost, a zároveň i skládání sestavy. Nakonec se vše povedlo a ani výsledky jsme nezaznamenaly úplně špatné. Na Bělově z toho byl dokonce celkový triumf a na PHL v Loukově 11. místo.

Oba závody začínaly shodně ve 14 hodin. My jsme si nechtěli nechat ujít ani jeden z nich, abychom podpořili okrsek, ale ani nepřišli o nějaké ty drobné bodíky do PHL. Na Bělov dorazilo 8 týmů mužů, a rozhodlo se, že každý dostane k dispozici 2 rozběhy, kdy se do výsledkové listiny zapíše ten lepší čas. Skládání naší sestavy bylo více než divoké z důvodu zranění, dovolených a svatebních kratochvílí. Na levý proud jsme si proto vypůjčili Jardu z Kostelan a na koš se i přes drobné zranění musel hecnout náš Tomáš. Na startovní čáře zapracovala nervozita, ze které pramenil první ulitý start. Když ovšem fotobuňka označila jako ulitý i náš druhý start, už to vypadalo na problémy. Chyba ovšem byla jinde, a proto jsme dostali ještě třetí šanci. Voda se povedla velmi slušně a dostala se dopředu v kvalitním čase. Napravo z toho byl náš zatím nejrychlejší soutěžní sestřik v čase 18,23 s (a zároveň vítězství v doplňkové soutěži o nejrychlejšího proudaře), nalevo jsme zaznamenali prostřik, ale i tak nás čas 19,83 s pasoval na celkové první místo.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Svaťa, LP – Jarda G. (Kostelany), PP – Slávek

Téměř ihned po odběhnutí v Bělově jsme se začali přesouvat na PHL do Loukova. Sice už s navrátivším útočníkem, ale naopak bez zraněného košaře. Do Loukova jsme dorazili tak akorát na čas, stihli jsme krátkou rozcvičku a šli na plac. Vypůjčený košař vyrazil bohužel až příliš rychle a kooperace s nalívačem trochu zaskřípala, tak z toho byla voda o malinko pomalejší, než by bylo potřeba. Nakonec z toho byly naprosto totožné sestřiky na obou terčích v čase 19,43 s. Ihned po spadnutí terčů nás letos již podruhé osprchovala fontána z prasklé hadice, stejně jako v Roštění. Díky zaváhání několika z favoritů nás tento čas zařadil na celkové 11. místo. Zároveň patří velké poděkování klukům ze sousední Nové Dědiny, kteří za nás zaskočili na nástupu.

Sestava: koš – Martin O. (Karolín), spoj – Peťa Š., stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Svaťa, LP – Slávek, PP – Vojta

-SM-