Litenčice a naše (snad) rostoucí forma

Další horký sobotní den se opět nesl ve znamení hasičských závodů. Tentokrát jsme zavítali na pohárovou soutěž do nedalekých Litenčic. Sestava se opět trochu protočila, ale na těžké místní dráze jsme podali nadějný výkon a letos poprvé srazili čas na 3B pod 20s.

V pátek jsme absolvovali trénink mimo naše domácí působiště na Vrbce, a vydali jsme se utužit vztahy do Bařic. Hned na úvod ovšem přišlo několik menších šrámů a bolístek, které trénink poznamenaly. Ale i přes všechny tyto drobné komplikace to pro nás bylo rozhodně přínosné, a zakončili jsme ho pozitivně, výstřikem v 18. vteřině.

V sobotu 13.6. jsme vyrazili do Litenčic, kde nás přivítalo nádherné slunečné, leč značně horké počasí. Náš start do sezóny se nese, jako již tradičně v duchu trochu pomalejšího rozjezdu a hledání optimální sestavy. Na této soutěži nám navíc chyběli všichni 3 proudaři, tak jsme byli nuceni požádat o pomoc naše kolegy. Volba padla na borce z Nové Dědiny a rozhodně jsme tím neprohloupili. Klukům se povedl málo vídaný, naprosto současný sestřik v čase 19,67s, což pro nás znamenalo konečné 5.místo.

V této sezóně to bylo poprvé, kdy se nám povedlo dostat čas při soutěži na 3B pod 20s, a navíc věříme, že vyjma půjčených proudařů už by to měla být ta pravá sestava, která odběhá podstatnou část sezóny. Nyní už nezbývá, než potvrdit vzrůstající formu i v rámci ligových soubojů, kdy už příští týden nás čeká další díl PHL, tentokrát v Rymicích.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š, stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Svaťa, LP – Marťa Láník, PP – Karel Strýc (oba Nová Dědina)