Ladíme noty

Poslední červnový víkend se opět nesl ve znamení zápolení na soutěžní dráze. A když už jsme byli v tom, tak jsme vyrazili rovnou na 2 různé závody, na PHL do Loukova, a také na VC OSH Přerov do Opatovic. A na začátek července jsme navštívili i naše oblíbené Zdislavice.

S těžkou tratí v Loukově, která nedá nikomu nic zadarmo, jsme se porvali velmi statečně. I přes komplikace v podobě ztraceného béčka, se kterou omylem běžel tým před námi, a které jsme si tedy museli v rychlosti půjčit (velký dík na Karolín), se útok celkově docela povedl. Slušně rozběhnutý pokus zakončený drobnými prostřiky na tercích jsme ukončili v čase 19,79s (nalevo 19,55s), ale nakonec z toho byl neplatný pokus, protože se v průběhu útoku vyšrouboval koš.

Potom jsme se přesunuli vyzkoušet další ligu do Opatovic, kde týmy předváděly velmi kvalitní výkony. Se sáním z Nové Dědiny šla voda velice dobře, ale vepředu to bylo pomalejší, a kvůli větší vzdálenosti od terčů byl nakonec výsledný čas 19,27s (nalevo 19,14s).

Aby toho nebylo málo, tak jsme využili i červencové svátky, a 5.7. vyrazili do Zdislavic. Náš letošní první závod na 2B se ovšem nevydařil podle našich představ. Po zaváhání na PP na základně jsme se statečně prali s místní dráhou, ale bohužel PP doběhnout nestihl. Na LP to byl slušný čas 16,74s, který by nám vynesl 2.místo, ale zahozená proudnice na PP veškeré vyhlídky na dobrý výsledek zhatila, alespoň jsme sportovně dokončili s časem 33,44s.

Závodů ve Zdislavicích se zúčastnil, letos poprvé, i náš tým žen. Holkám se pokus také celkově příliš nevydařil. Hned na začátku to byla smůla na koši, a ani celkově nezopakovaly výkon jako na tréninku, a konečný čas 32,72s jim také žádné pozitivní umístění nepřinesl.

-SM-