Dva poháry na konec

Prázdniny jsme zakončili velice povedeným víkendem s pohárovou třešničkou z Medlova, a v podobném duchu jsme pokračovali i v první polovině září, kdy jsme definitivně ukončili letošní sezónu. Naše výkony na závěr závodního roku jako již tradičně rostly, a tak jsme si stihly ještě zapsat slušný pokus v Pravčicích, ale hlavně pohárové umístění v Holešově, kde nás napodobil i tým našich žen.

Když to vezmu pěkně popořádku, tak první víkend v září se nesl ve znamení zakončení PHL v Pravčicích. Z naší strany už prakticky o nic nešlo, a o body už jsme bojovat přestaly, ale i tak jsme chtěli podat co nejlepší výkon, a napravit si tak alespoň částečně pošramocenou reputaci. Od začátku soutěže padaly velice pěkné časy, a i ten náš, který se zastavil na hodnotě 18,86s nebyl úplně nejhorší, a mohli jsme s ním být relativně spokojení.

Druhý zářijový víkend byl zároveň naším posledním závodním víkendem v roce 2016. Opět jsme si vyhlédli 3 soutěže v okolí, a udělali si kompletní hasičskou sobotu. Hned po ránu se na nás v Holešově usmálo štěstí a po velice pěkném útoku s časem 19,07s jsme skončili na pěkném třetím místě, pouhé 2 setinky od místa druhého. Této soutěže se zúčastnili i naše holky, a i když měly problémy na sání, tak také dosáhly na pohár, a napodobily naše třetí místo. Po obědě jsme si zajely do Chropyně, kde byly opět problémy s vodou, a výsledný čas nestál příliš za řeč. Menší perličkou z tohoto závodu je, že v mužském týmu běžela levý útok proudařka z našeho týmu žen, Denča. Úplně posledním pokusem letošní sezóny byly noční závody v Křenovicích. Nádherně připravená trať, skvělé obsazení, a hezké počasí znamenaly velice povedenou soutěž. Náš útok byl moc pěkně rozběhnutý, a nalevo padl velice slušný čas 15,84s, ale bohužel nezapojená proudnice napravo, a následně prasklá hadice udělala symbolickou tečku za rokem 2016, který byl v našem podání spíše smolným, leč pohárově velice úspěšným.

-SM-