Den létajícího koše

O tomto víkendu si dala PHL pauzu, aby se nadechla před smrští víkendu příštího, kdy nás čekají dva prakticky domácí závody na Karolíně a Nové Dědině. Abychom nevypadli z tempa, tak jsme vyrazili na pohárovou soutěž do nedalekých Zdounek. Bohužel, ani tam se nám nepovedlo prolomit letošní sérii nezdarů a po chybě na koši se nám sice útok povedlo dokončit, ale v čase téměř dvojnásobném, než s jakým bychom mohli být spokojení.

 

Na závody jsme se vydali bez klasického pátečního tréninku, ale i tak jsme věřili, že se konečně prosadíme a zaběhneme čas, který nás potěší. Trénink si dal pouze náš košař a to s týmem Nové Dědiny „B“, které měl vypomoci i v tomto závodě. Nejspíš ale asi zapracovala nervozita, a neposedný koš, místo na savici, letěl vzduchem a bylo z toho „N“. Doufali jsme, že si tímto všechnu smůlu již vybral a jako předposlední v pořadí se chystali na start. Vše, včetně koše se povedlo na jedničku, ale naneštěstí pouze na první pohled. Našemu koši se tento den v kádi opravdu vůbec nelíbilo, a než se dostala voda do mašiny, tak vylétl ven. Druhé nabrání vody znamenalo konec všem nadějím, a útok jsme dokončili s časem 34,73 na celkovém 8. místě z 12 týmů.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Svaťa, LP – Sláva, PP – Vojta

Za zmínku ještě rozhodně stojí sobotní trénink, kdy se teprve podruhé letos dalo dohromady naše družstvo žen. Přivítali jsme zde dvě nové adeptky do týmu, požárním sportem zatím nepolíbené. Proto se nejdříve musely seznámit s celým požárním útokem, ale především s hadicemi a dalším nářadím. Po několika počátečních lapáliích se to povedlo vyladit, a dokonce i několikrát vyběhnout. Celkově lze tento pokus o restart ženského týmu hodnotit velmi pozitivně. Snad holky vytrvají a povede se jim jejich tým oživit, a ještě letos je uvidíme na závodní dráze.

-SM-