Ach ty naše začátky

Úvod května nás konečně po několika tréninkových jednotkách na Vrbce odvál na závodní dráhu, abychom si ověřili, jak si zatím sedly novinky. 8. května, kdy jsme absolvovaly závody v Martinicích a Bílanech, jsme bohužel zjistili, že si zatím příliš nesedly.

Zatím to není uplně ono ani v tréninku, tak jsme nečekali žádné zázraky, ale zároveň jsme doufali ve slušný výsledek, a v uspokojující čas. Ale jak už bývá naším zvykem, tak začátky sezóny nejsou naše nejlepší období. V Martinicích bylo vše špatně již od startu, kdy došlo k podklouznutí strojníka, který ve snaze vše dohnat nezvládl zapojit B spoj. Ale nemusel se vlastně vůbec stresovat, protože koš se válel po zemi hned 2x po sobě, tak voda dorazila dopředu velmi pozdě, a výsledný čas 22,82s neznamenal nic, čím bychom se chtěli chlubit.

I proto jsem si chtěli spravit chuť i reputaci na soutěži v nedalekých Bílanech. Díky pozdějšímu příjezdu jsme se posunuli téměř až na konec startovního pořadí. Tady už voda klapla velmi slušně, a naděje na pěkný výsledek trvala déle, ale bohužel i při našem druhém pokusu nás smůla stále držela. Na levém proudu došlo při rozhozu k malé nehodě v podobě upuštění hadice včetně spoje, to znamenalo velké zdržení, a proto ani tento závod s výsledným časem 21,31s si za rámeček nedáme.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj – Tomáš T., béčka – Jarek, rozdělovač – Svaťa, LP – Štěpa, PP – Dan (Luboměř) / Mrňůs (Karolín)

-SM-