A je to

Po delší odmlce přináším update, jak se nám dařilo zápolit v druhé polovině léta, a vlastně i na konci celé sezóny. Opět to bylo takové “střídavě zataženo”, ale konečně nám vykouklo i sluníčko, a z našich zaslíbených Zdislavic jsme opět přivezli pohár, tentokrát za triumf na nočních závodech. Což byl pohříchu náš jediná letošní pohár.

Ale musíme to vzít pěkně popořádku, protože těch závodů bylo více. Po volném víkendu, který jsme věnovali tradičním hodkovým oslavám jsme na konci července vyrazili na okrskové závody na Kostelany. Po nachystání základny se místo ostrého zvuku závodní mašiny ozvalo jen cvaknutí, a nic. Snažili jsme se během zbylého limitu vyměnit baterku, ale ani to nepomohlo, a tak jsme útok odběhli jen díky pomoci kluků z Hoštic, kteří nám půjčili jejich mašinu. Útok ovšem nebyl úplně ideální, ale čas 18,41s, by stačil na krásné 3.místo, ale bohužel to bylo jen mimo soutěž, protože jsme se nevlezli do limitu pro nachystání základny.

Hned na druhý den probíhala extraliga na Karolíně, kde jsme mohli sledovat nádherné výkony špičkových mužstev. My jsme tyto týmy bohužel nenapodobili, a po pomalé vodě zapsali čas 20,7s.

Na začátku srpna proběhly noční závody ve Zdislavicích, kde se nám dlouhodobě daří. A tentokrát to byl velmi povedený výkon a s časem 16,37s, kdy sestřik na LP byl opravdu za minut dvanáct, a ihned po sražení terče praskla hadice, se nám povedlo urvat první příčku, a konečně v letošním roce získat nějaký ten pohár. Těchto závodů se zúčastnilo i naše hezčí družstvo, ale těm se útok nepovedl, a po pomalejší vodě s časem 39,2s na nějaké pěkné umístění pomýšlet nemohly.

V dalších týdnech pokračovaly noční závody, nejdříve to bylo klání ve Zborovicích, kde se ovšem příliš nezadařilo, a ve velmi improvizované sestavě, po problémech se strojem jsme si zapsali neplatný pokus. Do třetice všeho dobrého to byly noční v Císařově na přerovsku, ale ani tady nám pšenka nekvetla, pomalejší voda, ale především prasklá hadice nám znemožnili udělat nějaký slušný čas (na LP to bylo 17,1s).

Srpen jsme zakončili na soutěži ve Vítonicích. Jedná se o velmi rychlou trať, na které se nám dlouhodobě daří, tak jsme opět doufali v pěkný útok. Po slušné vodě se nám nakonec povedlo sestříknout na LP za krásných 18,12s a na PP 18,9s. Tento čas stačil na 12.místo.

Nakonec úplně poslední závodní víkend jsem si naplánovali na 9.září, kdy jsme se vydali omrknout VHL do Kunovic, a poté ještě noční do Křenovic. Na obou závodech jsme odběhli takový náš průměr, nijak jsme nezklamali, ale na druhou stranu jsme bohužel ani nijak nezazářili. Krásné slunečné dopoledne v Kunovicích nám s časem 19,24s (18,87s PP) vyneslo 11.pozici. Večer v Křenovicích jsme potom uzavřeli sezónu v Křeovicích (stejně jako loni). Ale ani tady se na nás štěstěna neusmála, a se standardním časem 16,55s jsme skončili na 9.pozici.

-SM-

Triumf ze Zdislavic:

Ostatní videa na našem kanále: